Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD'liler Canlarından Endişeli!

ABD’liler saldırı korkusuyla halka açık yerlerden uzak duruyor
SDE Editör
17 Ağustos 2019 11:39
A+
A-

ABD’de geçtiğimiz Salı günü yayınlanan bir ankete göre ABD’lilerin 3’te 1’i saldırı korkusuyla bazı yerleri ziyaret etmekten ya da belirli etkinliklere katılmaktan çekiniyor.

Time dergisinde yer alan habere göre anket, Amerikan Psikologlar Derneği (APA) ve Harris İnteraktif Anket Merkezi tarafından 31 kişinin hayatını kaybettiği Teksas ve Ohio’daki iki saldırının ardından yapıldı.

Çok sayıda masum vatandaşın hayatını kaybettiği saldırıların ardından ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı açıklamada, saldırıları ‘insanlığa karşı şeytani bir suç’ olarak tanımladı.

Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı ankete göre ABD’lilerin 3’te 1’i rastgele ateş açılması endişesiyle bazı halka açık yerlere gitmekten ve etkinliklere katılmaktan korkuyor.

Ankete göre siyahi ABD’lilerin yüzde 60’ı, İspanyol asıllı ABD’lilerin yüzde 50’si, Beyaz Amerikalıların yüzde 41’i bu tür olaylar ile karşılaşmaktan endişe ediyor. Kadınların yüzde 85’i erkeklerin ise yüzde 71’i bu durumdan rahatsızlık duyuyor.

Ebeveynlerin yüzde 62’si, çocuklarının rastgele saldırılara kurban gitmesinden endişe duyuyor.

Silah taşımanın yasal olduğu ABD’de silahlı saldırı olayları son zamanlarda önemli ölçüde arttı. Saldırılarda, özellikle halka açık etkinlikler, alışveriş merkezleri, okullar ve sinemalar hedef alınıyor.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.