Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD’de Sinagog’a Büyük Saldırı

ABD’nin Pittsburgh kentindeki bir sinagoga düzenlenen silahlı saldırıda çok sayıda kişinin ve en az üç polis memurunun vurulduğu bildirildi.
Sde Editör
27 Ekim 2018 19:25
A+
A-

Polislere göre sinagoga yapılan saldırıda çok sayıda zayiat olduğu belirtilirken Pennsylvania eyaletinde bir şüpheli gözaltına alındı.

Polis sözcüsü Chris Togneri, Cumartesi günü meydana gelen olayda en az üç polis memurunun Skuirrel Hill semtindeki Yaşam Ağacı Sinagogu olayında vurulduğunu söyledi.

Memurların durumu hakkında başka bilgi verilmedi. Yerel kaynaklar, sekiz kişinin öldüğünü doğruladı. Yerel televizyon kanalı KDKA, gözaltındaki şüphelinin “beyaz bir erkek” olduğunu ifade etti.

Washington’dan bildirilen haberlere göre, saldırının Sabbath (Cumartesi) ayini için bir araya gelen kişilere karşı yerel saatle 10 civarında yapıldı.

Görgü tanıkları, “Sinegog’un içinde belki de 60 ila 100 kişi vardı” dedi. Sağlık görevlileri sinagogun çevresinde konuşlandırıldı ve polis araçları bölgedeki bazı sokakları trafiğe kapattı.

ABD Başkanı Donald Trump, Pittsburgh’daki olay hakkında attığı Twitte: “Birden çok ölü var gibi görünüyor. Saldırgana dikkat edin. Tanrı hepinizi korusun! dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.