Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD tarafından Brunson kararı sonrası 'Gülen' açıklaması

ABD'de Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham FETÖ lideri Fethullah Gülen ile ilgilisoruşturmanın devam ettiğini ve Brunson-Gülen takasının hiçbir zaman masada olmadığını belirtti.
Sde Editör
13 Ekim 2018 10:31
A+
A-

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham, katıldığı bir televizyon programında FETÖ lideri Fethullah Gülen'in eylemlerinin incelendiğini söyledi.

FOX NEWS televizyon kanalındaki bir canlı yayına konuk olan Cumhuriyetçi Senatör Graham bir basın mensubunun ABD'li rahip Brunson ile ilgili olarak, ''Erdoğan'ın devletin düşmanı olarak değerlendirdiği Fethullah Gülen'in iadesi konusunda bir değiş tokuş hiç gündeme geldi mi?' sorusuna yanıt verdi.

Graham, ''Bu bir süreç, onların legal olarak söylediği deliller var. Bu adamın (Gülen'in) ne yaptığıyla ilgili bir soruşturma devam ediyor. Bu iki ilişkiyi birleştirmek uygun değil bizim legal sistemimizde de bu uygun değil. Trump ve Pompeo bu konuda çok çalıştı. Onlar (Türkiye) Rusya'ya karşı NATO müttefiki. Türkiye ile ilişkileri normalleştirmek için bir yol bulmalıyız'' ifadelerini kullandı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.