Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

ABD ile kritik görüşme bugün gerçekleşecek

ABD ile yaşanan gergin günlerin ardından sağlanan ön mutabakt için Ankara'dan bir heyet bugün Washington'da ilk toplantıyı yapacak
Sde Editör
08 Ağustos 2018 10:11
A+
A-

ABD ile devam eden görüşmelerde belli konularda ön mutabakat sağlandı. Detaylı görüşmelerde bulunmak üzere Ankara'dan bir heyet bugün Washington'da ilk toplantıyı yapacak. Yola çıkan heyetin başkanlığını Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal yapacak. Heyette Hazine ve Maliye, Adalet, ve Dışişleri bakanlıklarından üçer isim olacak.

Heyetin bugün ABD'nin başkenti Washington'da ilk toplantıyı yapacağı belirtildi.,Türk heyetin başkanlığını Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal yapacak. Heyette Adalet Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı'ndan üçer isim olacak.

ABD Hazine Bakanlığı tarafından açıklanan yaptırım kararı sonrası iki ülke arasında diplomatik görüşmeler sürerken, belli konularda ön mutabakat sağlandı.

Diplomatik diyalog ve yapıcı tutumun devam ettirilmesi hususunda karşılıklı memnuniyet dile getirildi.

Görüşmelerin yüzyüze devam ettirilmesi karara bağlandı. Bu çerçevede ön mutabakata varılan belli konularla ilgili detaylı görüşmelerde bulunmak ve süreci daha ileri taşımak için Ankara'dan bir heyet, Washington'a doğru yola çıkmıştı.

Heyetin sabah saatlerinde ABD'ye ulaştığı bilgisi geldi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.