Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Libya'da UMH Yeni Bir Askeri Birlik Kurdu

Libya batısında UMH güçlerinin yeni bir askeri birlik teşkil ettiği belirtildi.
SDE Editör
14 Temmuz 2020 13:44
A+
A-

MEPA NEWS

Libya'da uluslararası arenada tanınan ve Türkiye tarafından desteklenen Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH), ülkenin batısında yeni bir askeri birlik teşkil etti.

'Müşterek Kuvvet' ismiyle teşkil edilen askeri birlik, "Batı Bölgesi Müşterek Operasyonlar Odası" altında kuruldu.

Batı Bölgesi Müşterek Operasyonlar Odası Komutanı Tümgeneral Usame Cuveyli tarafından yayınlanan kararname ile kurulan Müşterek Kuvvet birliğini Tuğgeneral el Feturi Garibel komuta edecek. Söz konusu birlik Batı bölgesinde güvenliğin sağlanması ve silahlı grupların takip edilmesi gibi görevler üstlenecek.

UMH kontrolündeki üç ayrı bölgeden; Batı, Merkez ve Trablus bölgelerinden toplamda 1500 askeri personelin katılımıyla kurulacak askeri birlik, aynı zamanda bölgedeki silahlı yapılar üzerinde bir denetim görevi de icra edecek. Müşterek Kuvvet'in, diğer yapıların silahlarına ve askeri merkezlerine el koyma hakkı da olacak.

Yeni askeri birliğin bölgede her türlü kaçakçılığın önlenmesi için de çalışacağı belirtiliyor.

Birliğin logosu sosyal medyada yayınlanırken, logoda yer alan Türk üretimi Bayraktar TB2 silahlı insansız hava aracı silüeti de dikkat çekti.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.