Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

Cezayir Cumhurbaşkanından Protestoculara Uyarı

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika, ülkede son zamanlarda tanık olunan barışçıl protestolara övgüde bulunarak, iç veya dış bazı hain kesimler tarafından bu barışçıl protestolara nüfuz edilebileceği konusunda uyardı
SDE Editör
08 Mart 2019 10:25
A+
A-

Şarkul - Avsat

Buteflika, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan mesajı, Telekomünikasyon ve Teknoloji Bakanı Huda İman Firavne tarafından okundu.

Cezayir Cumhurbaşkanı’nın söz konusu mesajında, "Görüşlerini barışçıl yollarla ifade etmek için ülkenin çeşitli yerlerinden gelen vatandaşlarımızı gördük” diyerek bundan memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Bu barışçıl ifadeye, iç veya dış hain kesimler tarafından fitne, kaos ve sıkıntılara yol açabilecek şekilde nüfuz edilebileceği konusunda uyarıda bulunan Buteflika, dikkat ve tedbir çağrısında bulundu.

Cezayir’in ağır bir bedel ödediğini, bağımsızlık ve özgürlüğünü geri kazanmak için çok çaba sarfettiğini dile getiren Buteflika, “Halkımız, birliğini sürdürmek ve yaşanan kanlı ulusal trajediden sonra huzur ve istikrarı geri kazanmak için acı bir bedel ödemiştir” dedi.

Başta anneler olmak üzere tüm Cezayirlilere seslenen Buteflika, çocukları başta olmak üzere vatanı koruma noktasında gerekli özeni göstermeleri çağrısında bulundu.

Buteflika, “Kadınların statüsünü bu mücadelenin bir parçası olarak görüyoruz. Cezayir kadınlarına bu barışçıl savaşta, vatanı korunma savaşında, vatanın oğullarını koruma savaşında kısacası Cezayir savaşında ön saflarda yer almaları çağrısında bulunuyorum” dedi.

Buteflika'nın sağlık durumunun kötüleştiğine ilişkin haberler asılsız

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulaziz Buteflika'nın Seçim Kampanyası Müdürü Abdulgani Zalan, Buteflika'nın sağlık durumunun kötüleştiğine dair medyada yer alan haberlerin asılsız olduğunu söyledi.

Cezayir El-Haber gazetesine röportaj veren Zalan, "Cumhurbaşkanı Buteflika rutin sağlık kontrolleri için Cenevre'de. Kontroller tamamlanmak üzere. Sizi ve tüm vatandaşları, Buteflika'nın sağlığı konusunda endişeye mahal olmadığına temin ederim" şeklinde konuştu.

Zalan, “Bir kez daha Buteflika'nın sağlık durumu hakkındaki haberlerin tamamen asılsız olduğunu vurguluyorum" ifadesini de kullandı.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.