Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Orhan GÖKDEMİR

İş Konseyi Başkanı

Orhan GÖKDEMİR

1969 Yılında Ardahan Merkez Hacıali Köyünde doğdu. İlkokulu köyünde bitirdi. Ortaöğrenimini Manisa Turgutlu da bitirdi. Yükseköğrenimini Ankara Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesini bitirerek tamamladı. Teknik Öğretmen olarak Kayseri ye atanan Orhan GÖKDEMİR çeşitli yöneticilikler yaptıktan sonra Bünyan Endüstri Meslek Lisesi Müdürlüğü Yaptı. Parlak bir memuriyet hayatını, çok sayıda teşekkür, takdir ve maaşla ödüller alarak taçlandırmıştır.

1998 yılında Ankara' da ARDA YAPI A.Ş. adında , İnşaat ve yapı malzemeleri üreten bir Anonim Şirket kurarak sanayi ve ticaret hayatına atılmıştır. Almanya da MAX ELEMENTE GMbH adında bir ithalat ve ihracat şirketi ve 2010 yılında memleketi Ardahan a yatırım yapmak için; HACIALİ MODERN TARIM VE HAYVANCILIK TİC.LTD. ŞTİ. ni kurarak Merkez Hacıali Köyünde yörenin en modern ve tam donanımlı çiftliğini inşa etmiş ve Avusturya dan Simental cinsi gebe düve ithal ederek çiftliği faaliyete geçirmiştir. Halen yatırımları devam etmektedir.

On dört yıl MÜSİAD Ankara Şubesi Başkan Yardımcısı , Kurumsal ilişkiler ve Parlamento ilişkileri komisyonu Başkanlığı yapmış olan Orhan GÖKDEMİR, aynı zamanda Türk-Irak Dostluk Derneği Başkan Yardımcısı ile Hz.Muhammed (s.a.v.)'ı Tanıma ve Tanıtma Uluslararası Derneği Yönetim Kurulu Üyesi,Kars,Ardahan,Iğdırlılar birliği platformu üyeliği ve yöneticiliği yapmış olup, Ardahan Müsiad'ın da kurucusu ve halen Başkanıdır. Üç çocuk babası olan Orhan GÖKDEMİR, iyi derecede İngilizce ve orta derecede Fransızca bilmektedir.

Şubat 2018'den itibaren STRATEJİK DÜŞÜNCE ENSTİTÜSÜ (SDE) İş Konseyi Başkanı görevini sürdürmektedir.