Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr
Anasayfa >> Haftanın Değerlendirmeleri >> İç Politika ve Hukuk

Haftanın İç Politika ve Hukuk Değerlendirmesi (9 Kasım-15 Kasım 2020)

SDE Editör
16 Kasım 2020 10:41

Muharrem İnce, partisini topa tuttu: Yalanın da, iftiranın da, kurgunun da

CHP Genel merkezi 2018’de CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce CHP’ye sert sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu’nun “Parayla parti kurdurulan isimler var” sözlerine tepki gösterdi. İnce "Seçim gecesi başladılar yalanlarına, hala devam ediyorlar. Yalanın da, iftiranında merkezi CHP Genel Merkezi" ifadeleriyle CHP yönetimine yüklendi. 

https://www.sabah.com.tr/gundem/2020/11/11/muharrem-ince-partisini-topa-tuttu-yalanin-da-iftiranin-da-kurgunun-da-merkezi-chp-genel-merkezi

Çelik’ten Özdağ’a Sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Ümit Özdağ'a sert tepki geldi! "Ahlaksız bir yalan"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik Ümit Özdağ'ın açıklamalarına sert tepki gösterdi. Çelik sosyal medya hesabından yaptığı son dakika açıklamalarında; "Ümit Özdağ'ın AK Parti ile İyi Parti arasında bir süredir gizli görüşmeler ve gizli bir yeni anayasa çalışması yapıldığı şeklinde tamamen uydurma ve hiçbir gerçekliğe dayanmayan sözler sarf ettiğini dile getirdi. Çelik, Ümit Özdağ'ın o sözlerine "Biz kapalı kapılar arkasında hiç kimseyle konu ne olursa olsun bir çalışma yapmayız. Yaptığımız ve yapacağımız her işi milletimizin gözü önünde yaparız." diyerek çok sert tepki gösterdi.

https://www.sabah.com.tr/gundem/2020/11/11/son-dakika-haberi-ak-parti-sozcusu-omer-celikten-umit-ozdaga-sert-tepki

Başkan Erdoğan'dan çok önemli açıklamalar!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti haftalık grup toplantısında son dakika açıklamalarında bulundu. Sabah.com.tr Erdoğan'ın konuşmasından canlı yayın ve öne çıkan ifadeleri anbean aktarmaya devam ediyor. Sıcak gündeme ve siyasete dair çok önemli açıklamalarda bulunan Başkan Erdoğan konuşmasında başta Azerbaycan'ın Ermenistan'a karşı aldığı Dağlık Karabağ zaferi olmak üzere birçok başlığa yer verdi. Azerbaycan'ın zaferinin ardından yeni durumun takip ve güvencesi için Türkiye'nin bölgede olacağı mutabakatın bu sabah imzalandığını duyuran Erdoğan "Bundan sonra daha yakın ve güçlü biçimde yeni bir dönemi birlikte inşa edeceğiz" dedi. Erdoğan ayrıca Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın görevden affı ve ekonomide yeni döneme ilişkin de konuştu.

https://www.sabah.com.tr/gundem/2020/11/11/son-dakika-haberi-baskan-erdogandan-cok-onemli-aciklamalar

Ümit Özdağ gizli gerçeği açıkladı: İYİ Parti, HDP'yle oturup anayasa hazırladı

İYİ Parti Milletvekili Ümit Özdağ, HDP ve İYİ Parti'nin ortak anayasa taslağı hazırladığını öne sürdü. Özdağ, "Bir Türk Milliyetçisi olarak utandım. Önümüzdeki günlerde taslağı Türk kamuoyu ile bütün açıklığı ile paylaşacağım" dedi.

https://www.habervakti.com/siyaset/umit-ozdag-gizli-gercegi-acikladi-iyi-parti-hdp-yle-h127462.html

Meral Akşener'den Ümit Özdağ'ın HDP iddiasına yanıt: Hiçbir parti ile anayasa çalışmamız yok

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; partiden ihracı istenen Ümit Özdağ'ın, HDP ve İYİ Parti'nin ortak anayasa hazırladığı yönündeki iddialarına yanıt verdi. Akşener, "İYİ Parti Genel Başkanı olarak söylüyorum; hiçbir siyasi platform, şahıs, kişi ve parti ile anayasa çalışmamız yoktur. Nokta" dedi.

https://www.haberler.com/meral-aksener-hicbir-parti-ile-anayasa-calismamiz-13732168-haberi/

İYİ Parti Grup Başkanvekili Dervişoğlu: Özdağ kendisine pazar arayan işportacı gibi davranıyor

Ümit Özdağ’ın “İYİ Parti, HDP ile masaya oturup anayasa hazırladı” iddiasına İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu sert tepki gösterdi. Dervişoğlu, "Özdağ kendisine pazar arayan işportacı gibi davranıyor. Acil şifalar diliyorum” dedi.

https://www.yenisafak.com/gundem/iyi-parti-grup-baskanvekili-dervisoglu-ozdag-kendisine-pazar-arayan-isportaci-gibi-davraniyor-3574827

CHP’li Küçükçekmece Belediyesi ve YPG Bayraklı Park

CHP'li Küçükçekmece Belediyesi'nin parkında skandallar görseller! Soruşturma açıldı

CHP'li Küçükçekmece Belediyesi'nin bakım ve onarım yaptığı parkta terör örgütü PKK/YPG sembollerini andıran görseller kullanması tepkiye neden oldu. Küçükçekmece Belediyesi'nin yenilediği çocuk parkındaki görsellerin fotoğrafları çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşıldı. Kaymakamlık tarafından soruşturma da açılan görseller, belediye ekipleri tarafından söküldü.

https://www.sabah.com.tr/gundem/2020/11/11/chpli-kucukcekmece-belediyesinin-parkinda-skandallar-gorseller-sorusturma-acildi

CHP'li Küçükçekmece Belediye Başkanı Çebi'ye HDP kongresi hatırlatması

CHP’li Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, PKK sembollü park üzerinden yapılan eleştirilere tepki göstererek "insafsızca" dedi. Belediye tarafından, HDP’nin kongresi için verilen salonda PKK paçavralarının açılmasını hatırlatan vatandaşlar, Çebi'ye tepki gösterdi.

https://www.yenisafak.com/

CHP içinde yalan polemiği

CHP’nin 2018 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, kendisini para karşılığı parti kurmakla suçlayan Kılıçdaroğlu’na “Yalanın da iftiranın da merkezi CHP Genel Merkezi” sözleriyle tepki gösterdi. İnce’nin sözlerine cevap veren CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Birbirimizi yıpratmaya, birbirimizi kırmaya hakkımız yok” dedi.

https://www.yenisafak.com/gundem/chp-icinde-yalan-polemigi-3574946