Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : info@sde.org.tr
SDE 2018 Yaz Dönemi Staj Başvuruları Başladı
SDE 2018 Yaz Dönemi Staj Başvuruları Başladı
15 Mayıs 2018 09:43

SDE STAJ PROGRAMI

Amaç

SDE, lisans ve lisansüstü öğrencilere araştırma becerilerini geliştirmeleri için bir staj programı düzenlemektedir. Program süresince öğrencilerin çalışma alanlarında iyi birer araştırmacı olmaları, tecrübelerini geliştirmeleri ve SDE’nin yapmış olduğu çalışmaları tanımaları amaçlanmaktadır.

Kimler Başvurabilir?

Üniversitelerde lisans (üçüncü ve dördüncü sınıf) veya lisansüstü eğitimine devam eden öğrenciler başvurabilirler. Ayrıca lisans eğitimini son bir yıl içerisinde tamamlamış ve herhangi bir yerde öğrenci olmayan kişiler de başvurulabilir. Stajyer adaylarının araştırma konularına karşı derin bir ilgisi ve yüksek bir motivasyona sahip olmaları gerekmektedir.

Hangi Alanlardaki Öğrenciler Başvurabilir?

SDE, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İktisat ve İşletme, Tarih, Sosyoloji Bölümleri öncelikli olmakla birlikte sosyal bilimlerin değişik disiplinlerinde akademik eğitim almış/almakta olan kimselerin başvurularını kabul etmektedir.

Stajyerlerin Görev ve Sorumlulukları

Stajyerler; 

• SDE Başkanlığı ve uzmanlarınca kendilerine verilen görevlerini yerine getirirler.

  • SDE uzmanları tarafından stajyerlere yönelik düzenlenen ders programlarına katılırlar.
  • Toplantı, konferans ve uygulamalara katılırlar.
  • Kendilerine SDE Başkanlığı veya uzmanlarınca ve/veya bunların görevlendirdiği diğer SDE görevlilerince eğitimleri için verilen görevleri yerine getirirler. SDE’de bulundukları süre boyunca SDE’nin kurallarına uymayı kabul ederler.
  • SDE mesai saatlerine (Hafta içi: 09.00-18.00) ve bunun dışında kendilerine yapılan katılım çağrılarına uymak zorundadırlar.

Staj, Ücretli Midir?

SDE Staj Programı başvurusu kabul edilen herkes için ücretsizdir. SDE’de Staj Programını başarıyla tamamlayanlara program sonrasında sertifika verilmektedir.

Staj Yeri Neresidir?

Staj, SDE’nin Ankara’daki ofis binasındadır. Ankara dışından başvuranlar, çalışma süresince kalacakları yeri kendileri temin etmekten sorumludurlar. SDE staj programına kabul edilen öğrencilere herhangi bir barınma olanağı sağlamamaktadır.

Başvuru Nasıl Yapılır?

Staj başvurusunda bulunacak adayların, SDE web sitesi aracılığıyla edinecekleri başvuru formunu eksiksiz olarak doldurup, sde@sde.org.tr adresine e-posta yolu ile göndermeleri gerekmektedir. SDE yönetici ve çalışanlarına staj başvurusu için gönderilen e-posta mesajları kesinlikle dikkate alınmayacaktır.

Staj Başvuru Formu İçin Tıklayınız...

Daha fazla bilgi için sde@sde.org.tr adresiyle iletişime geçiniz.

 

 

İlgili Dökümanlar