Adres :
Aşağı Öveçler Çetin Emeç Bul. 1330. Cad. No:12, 06460 Çankaya - Ankara Telefon : +90 312 473 80 41 Faks : +90 312 473 80 46 E-Posta : sde@sde.org.tr

15 Temmuz Bir Milattır

Ejder OKUMUŞ
15 Temmuz 2018 16:19

17/25 Aralık ile Başlayan Darbe Süreci

Küresel boyutlu 15 Temmuz 2016 darbe girişimine giden yol aslında 17/25 Aralık 2013 yargı darbe girişimleri taşlarıyla döşendi. Küresel Mesiyanik paralel dinî yapının 17/25 Aralık başarısız darbe girişimlerinden itibaren Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde devletin malum yapıyla kararlı mücadele süreci başladı. Bu süreçte yavaş yavaş halk tarafından gerçek kimlikleri anlaşılmaya başlanan Paralel din yapısının, belki daha doğru bir ifadeyle dine karşı din, İslam’a karşı İslam organizasyonu’nun terörist mensupları, küresel aktörlerin teşvik ve desteğiyle, hatta talimatıyla uygun zamandır diye düşündükleri 15 Temmuz akşamından sabahına kadar milletin kendilerine emanet ettiği silah, tank, helikopter ve uçaklarla milletin kendisine acımasızca saldırdılar.     

İşgalci Kanlı 15 Temmuz Darbe Girişimi

Anlaşılan 15 Temmuz’da meşum darbe ile Tayyip Erdoğan ve hükümetine karşı zafer elde edeceklerini ve Türkiye’yi ele geçireceklerini zanneden Paralel darbeciler, darbe çalışmalarının erken öğrenilmesiyle iç çatışma çıkarmayı da hesap ederek akşamdan hemen sonra olanca güçleriyle millete, milletin kurumlarına saldırıya geçtiler. Fakat hiç ummadıkları bir cevapla karşılaştılar. Cevap hiç beklemedikleri, hatta darbeye karşı çıkamazlar diye küçümsedikleri halktan geldi. Bütün illerde, gerekli çalışmaları yaptıkları halde halkın direnişiyle, çeşitli teknik ve yöntemlerle darbeyi etkisizleştirme çabalarıyla kelimenin tam anlamıyla şok oldular, dağıldılar, ne yapacaklarını şaşırdılar.

15 Temmuz’u Doğru Okumak

Hain, terörist, işgalci mesiyanik darbeciler, bütün Türkiye’de korkuyu korkutan, ölümü öldüren bir halk direnişiyle karşılaştılar. Gerçekten de halkın devrimci direniş unsurları, birçoğu da aileler halinde, aile efradıyla, darbecilere karşı direniş saflarına katılan gerçek asker, polis ve diğer güvenlik güçleriyle birlikte zalim darbecilere hiç tereddüt etmeden, kahramanca, korkusuzca direndiler, büyük bir kahramanlık destanı yazdılar. Tayyip Erdoğan’ın halkı meydanlara çağıran mesajıyla ve bütün Türkiye’de camilerden salâlar ile darbeye direniş çağrılarıyla birlikte daha da coşan ve direnişe koşan yiğit halk, darbeyi ve darbecileri püskürttü; durdurup tutabildikleri, yakalayabildikleri darbecileri de güvenlik güçlerine teslim etti.

15 Temmuz destanı, halkın darbeye ve darbecilere karşı net duruşu ve direnişiyle Türkiye’de, Türkiye için bir milattır. Neredeyse her 10 yılda bir askeri müdahalelerle önü kesilmeye çalışılan bu millet, bu son darbe girişimine karşı devrimci direnişiyle gerçek anlamda “yeter artık söz milletin!” dedi. Ve böylece şehit ve gazileriyle kahraman halk, işgalci kanlı din istismarcısı örgütlü paralel yapıya haddini bildirdi.

Şüphesiz aydınların, düşünce ve bilim insanlarının, her türlü duygusallığı bir kenara bırakarak bu miladın, halkın bu direniş destanının anlamı, unsur ve boyutları üzerine kafa yorması, bu direniş tutumunu destekleyecek, güçlendirecek bilimsel ve fikrî çalışmalar yapması gerekir. Ancak bu yapılırsa, 15 Temmuz destanını doğru okumak mümkün hale gelecektir.

 

 14.07.2018